Program konferencji

Prezentacje w sesjach trwają 15 minut plus 5 minut na pytania słuchaczy.

Dostępna jest wersja PDF programu konferencji.

ŚrodaCzwartekPiątekSobotaNiedziela
5.09.20166.09.20167.09.20168.09.20169.09.2016
8:50-9:00Otwarcie Konferencji
9:00-10:00 Referat plenarny AEksploracja planet: roboty mobilne i urządzenia do badania struktur podpowierzchniowych
J. Sąsiadek, K. Seweryn
Referat plenarny CArchitektury systemów robotycznych tworzone z agentów upostaciowionych
C. Zieliński
WizSenSystemy wizyjne i sensoryczne
10:00-11:00RobKos 1Robotyka kosmiczna 1RobMobRoboty mobilne
11:30-13:50 RobPrzRoboty przemysłowe i robotyzacja PlaRDZPlanowanie ruchu, działań i zadań MedRehRoboty medyczne i rehabilitacyjne
15:00-16:00 Referat plenarny BOptymalne sterowanie ślizgowe manipulatorów mobilnych
M. Galicki
Referat specjalny30 lat kształcenia na kierunku automatyka i robotyka
E. Jezierski
16:00-17:00AlgSteAlgorytmy sterowania SpoEduRoboty społeczne i edukacyjne
17:30-19:30Rejestracja
uczestników
RobKos 2Robotyka kosmiczna 2 SteProSterowniki i programowanie

Konferencja rozpoczyna się kolacją w środę, 5.09.2018, a kończy śniadaniem w niedzielę, 9.09.2018.

Czwartek, 6.09.2018

9:00-10:00 Referat plenarny A (rpA)

  • 1. Eksploracja planet: roboty mobilne i urządzenia do badania struktur podpowierzchniowych
    (J. Sąsiadek, K. Seweryn)

10:00-11:00 Robotyka kosmiczna 1 (RobKos 1)

11:30-13:50 Roboty przemysłowe i robotyzacja (RobPrz)

15:00-16:00 Referat plenarny B (rpB)

  • 1. Optymalne sterowanie ślizgowe manipulatorów mobilnych
    (M. Galicki)

16:00-17:00 Algorytmy sterowania (AlgSte)

17:30-19:30 Robotyka kosmiczna 2 (RobKos 2)

Piątek, 7.09.2018

9:00-10:00 Referat plenarny C (rpC)

  • 1. Architektury systemów robotycznych tworzone z agentów upostaciowionych
    (C. Zieliński)

10:00-11:00 Roboty mobilne (RobMob)

11:30-13:50 Planowanie ruchu, działań i zadań (PlaRDZ)

  • 1. Podział ścieżek grupy pojazdów Dubinsa na maksymalne sektory o stałej relacji konfliktu
    (Ł. Janiec, P. Dulewicz, E. Roszkowska)
  • 2. Skalowalny algorytm planowania ścieżek dla przegubowych robotów typu SNT z ograniczeniami konfiguracyjnymi
    (T. Gawron, M. Michałek)
  • 3. Metoda detekcji nieaktywnych par kinematycznych
    (M. Wojtyra, Ł. Woliński)
  • 4. Algorytm sterowania monocyklem 4D z programowym ograniczeniem konfiguracji
    (D. Pazderski)
  • 5. Improved search-tree reinitialization for an incremental heuristic search in domains with long actions
    (M. Przybylski)
  • 6. Sterowalność bezdryfowych układów nieholonomicznych w przestrzeni zadaniowej
    (I. Dulęba, A. Mielczarek)
  • 7. Lagranżowskie jakobianowe algorytmy planowania ruchu robotów przy afinicznych ograniczeniach typu Pfaffa
    (K. Tchoń, J. Ratajczak)

15:00-16:00 Referat specjalny (rs)

  • 1. 30 lat kształcenia na kierunku automatyka i robotyka
    (E. Jezierski)

16:00-17:00 Roboty społeczne i edukacyjne (SpoEdu)

17:30-19:10 Sterowniki i programowanie (StePro)

Sobota, 8.09.2018

9:00-11:00 Systemy wizyjne i sensoryczne (WizSen)

11:30-13:10 Roboty medyczne i rehabilitacyjne (MedReh)